32

2015 Yılı Samsun’un Enleri ödülleri sahiplerini buldu

Samsun Kent Medya tarafından Anemon Otel’de YEDAŞ A.Ş. ana sponsorluğunda düzenlenen  2015 Yılı Samsun’un Enleri  Ödül Gecesine Samsun Valisi İbrahim Şahin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, ilçe belediye başkanları, YEDAŞ A.Ş. Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Düzenlenen törende konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Bu programı Samsun kamuoyunda duyduğumda çok etkilenmiştim. Hem hoşuma gitti hem de Samsun’da medyanın önemsediğim, mutlak suretle sosyal medyada medya mensuplarıyla bir açılım yapılması gerektiğini söylediğim bir ortamda, üzerinden 1 sene geçti ve böyle bir kalabalığın olması beni sevindiriyor. Bu anket oylaması İstanbul’da, Ankara’da konuşulmaya başladı. Bu tarz programları biz sürdürebilirsek sadece Samsun’da konuşulan bir program olmadığını vurgulamaya çalışıyorum” dedi.

 

Yönetim modellerinin bir liderlik yönetim modeli olduğunu ifade eden YEDAŞ A.Ş. Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Yönetim modelimiz gereği, toplam kalite yönetim modeli ile yönetiliyor olmak yarış zorunluluğunu getiriyor. Bizim yönetim modelimiz rol model, bir liderlik yönetim modelidir. Bu şehirde birkaç tane YEDAŞ, YEPAŞ gibi şirket olursa, tüm sektörler çok net bir şekilde paydaşlarıyla birlikte daha kalıcı ve daimi ilişkiler kurarlar. Bu anketin birincisinde sponsor olduk. İnşallah ikincisinde de oluruz. Ama Ünal Yavuz ve Haydar Öztürk’ten daha farklı projelerde bekliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ‘samsunenleri.com’ internet sitesi üzerinden 9 Aralık 2015 tarihinde başlayıp ve 31 Aralık 2015 tarihinde sona eren, 12 kategoride yapılan anket oylamalarında ilk 3’e giren isimlere ödülleri verildi.

 

 

Buna göre, Samsun 2015 yılı en başarılı ilçe belediye başkanı oylamasında Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, en başarılı siyasetçi anketinde AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, en başarılı iş adamı anketinde Galip Öztürk, Günhan Ulusoy, Fatih Temiz, en başarılı bürokrat anketinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, SGK İl Müdürü Ünal Kaya, DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, en başarılı yönetici anketinde SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Dursun Mehel, en başarılı kurumu anketinde tozlu.com, SAMGAZ, Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş., en başarılı sivil toplum örgütü anketinde Hak-İş Samsun Temsilcisi, Alperen Ocakları Samsun İl Başkanlığı, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi, en başarılı futbolcu Canberk Aydın, Musa Aydın, Mustafa Sevgi, en başarılı sağlık kuruluşu anketinde Medical Park Hastanesi, Atasam Hastanesi, MediBafra Hastanesi, en başarılı sanatçı anketinde Orhan Gencebay, Mehmet Aslantuğ, Sedat Erdiş, en başarılı gazeteci anketinde Haber Gazetesi muhabiri Bayram Ok, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Gökhan İçkilli, Gazete Gerçek muhabiri Fatih Tutar ile Haber Gazetesi muhabiri Salim Yıldız paylaştı. En başarılı basın danışmanı anketinde ise Samsun TSO Basın Danışmanı Yaşar Aslan, İlkadım Belediye Basın Müdürü Oktay Çakır, Atakum Belediye Basın Danışmanı Ahmet Çağdaş Çatoğlu ile Bafra Belediye Basın Danışmanı Adnan Hazır paylaştı.

 

Gecede ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, YEDAŞ A.Ş. Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Aşçı, Diş Hekimi Mustafa Kemal Güneşdoğdu ve Ensonhaber Medya Grubu Başkanı Serkan Kalemciler’e yaptıkları üstün hizmetlerden dolayı ‘Üstün Hizmet Ödülleri’ verildi.

 

Geleneksel olarak her yıl yapılacak olan Samsun Enleri anketinin 1’incisi 2015 yılının sonlarına doğru başladı. Yaklaşık 23 gün süren Samsun Enleri anketi 12 kategoride  31 Aralık 2015 tarihi  itibari ile sona erdi. Yapılan ankette 9 Aralık 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasında toplam 208 bin 711 oy kullanıldı. samsunenleri.com sitesi ise 23 gün içerisinde 172 bin 571 oturum açılarak 125 bin 881 bin kullanıcı tarafından ziyaret edildi.